„Wiem i opowiem – o co tu chodzi” czyli warsztaty dziennikarskie

DSC08918

W dniu 10 lutego 2016 r. 30-tu uczniów z klas pierwszych i drugich naszego gimnazjum gościło w Bibliotece Publicznej w Brzesku na warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez pana Krzysztofa  Petka, dziennikarza, autora powieści sensacyjno-przygodowych, reportażystę, organizatora wypraw    i szkół przetrwania.

Celem tego spotkania było przygotowanie uczniów do wykonania jednego z zadań w realizowanym w projekcie edukacyjnym pt. „Jak ocalić od zapomnienia ludzi, miejsca, wydarzenia z okresu II wojny światowej z naszego regionu”

Podczas warsztatów prowadzący omówił gatunki dziennikarskie, uczył jak je rozróżniać, jak zbierać materiał prasowy, jak zachęcić wydawcę lub czytelnika, żeby wybrali właśnie nasz artykuł, reportaż czy felieton. Sporo czasu i uwagi poświęcił zagadnieniu wywiadu, które nas szczególnie interesowało.  Z pasją i zaangażowaniem udzielał wskazówek i rad, chętnie dzielił się dziennikarskim doświadczeniem w tej kwestii.

Podczas warsztatów prowadzący mówił ponadto o różnych aspektach pracy dziennikarza, zagrożeniach i pułapkach, które mu towarzyszą a także o etyce tego zawodu.

Dodatkową atrakcją zajęć była wizyta telewizji internetowej – tarnowska.tv – dziennikarze przeprowadzili krótki wywiad z naszymi uczniami, którzy na „gorąco” opowiedzieli o wrażeniach z warsztatów – możemy go zobaczyć na stronie

Uwaga: To jest typowy Flash-Player. Jeśli macie na komputerze  Adblocka, to trzeba go na tej stronie wyłączyć