Życie po traumie – warsztaty dla uczniów

DSC_0082

„Psychologiczne aspekty traumy wojennej oraz wsparcie osób poszkodowanych przez nazizm” były tematem warsztatów dla uczniów zorganizowanych przez Samarytańską Federację Organizacji Pozarządowych. W warsztatach wzięli udział uczniowie klas 1 i 2 zainteresowani tematem oraz uczestniczący w projekcie „Ocalić od zapomnienia”.

Prowadząca zajęcia zaprezentowała uczestnikom warsztatów wspomniane aspekty wojennej traumy (m.in. PTSD i KZ Syndrom) przedstawiła portret psychologiczny osób prześladowanych oraz tłumaczyła, w jaki sposób możemy wspierać osoby po traumie wojennej.

Dziękujemy prowadzącej zajęcia pani psycholog Magdalenie Bryndal oraz przedstawicielce SFOP pani Paulinie Ożegalskiej-Piekarz za zorganizowanie warsztatów  i przybliżenie nam tego trudnego i bolesnego tematu. Tym bardziej, że uzyskana wiedza pozwoli lepiej zrozumieć osoby z traumą wojenną i przygotuje nas do przeprowadzenia wywiadów z osobami poszkodowanymi przez nazizm.