DZIEŃ OTWARTY PUBLICZNEGO GIMNAZJUM NR1 W BRZESKU

10.03.2016r gościliśmy w murach naszej szkoły przyszłych kolegów czyli uczniów klas szóstych oraz  ich rodziców.

Szóstoklasiści z PSP nr 3 w Brzesku, PSP w Mokrzyskach i PSP w Okocimiu przybyli wraz z wychowawcami w godzinach porannych. Obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą różnorodne formy działalności szkoły, obejrzeli występy, popisy gimnastyczne, wysłuchali śpiewu chóru. Pan dyrektor zapoznał gości z ofertą edukacyjną szkoły na rok szkolny 2016/2017.Uczniowie wzięli udział w lekcjach, podczas których gimnazjaliści prezentowali swoje umiejętności i wiadomości z różnych dziedzin nauki. Uczestniczyli również w GIMGRZE czyli grze szkolnej, w czasie której sami musieli wykazać się pewnymi umiejętnościami m.in. logicznego myślenia. Do odgadnięcia mieli hasło ”BYĆ SZKOŁĄ NUMER JEDEN TO WIELKIE WYZWANIE”. Sądząc po ich zaangażowaniu i zapale  z jakim wykonywali zadania wyszli ze szkoły zadowoleni i pełni nowych wrażeń.

O godzinie 17.00 odwiedzili nas rodzice szóstoklasistów, których przy wejściu do szkoły witał orszak patronki szkoły Królowej Jadwigi oraz wolontariusze. Rodzicom zaprezentowaliśmy działalność szkoły w formie: prezentacji multimedialnej, występów chóru, recytacji w języku niemieckim, popisów gimnastycznych, występów uczniów prezentujących fragmenty uroczystości z okazji Święta Niepodległości oraz inscenizacji „Romeo i Julia” W .Szekspira Gościom przedstawiono wyniki egzaminów gimnazjalnych oraz ofertę edukacyjną szkoły na rok szkolny 2016/2017.Na koniec rodziców zaproszono do obejrzenia sal lekcyjnych i pracowni przedmiotowych. Rodzice mieli możliwość uzyskania informacji o szkole u źródeł czyli w czasie rozmów z dyrekcją szkoły i nauczycieli.

To był dzień pełen pozytywnych  wrażeń dla nasz wszystkich.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=wt67ELyRtWg[/youtube]

Na Dzień Otwarty Anno Domini 2017 zapraszamy już dzisiaj