Language workshop & Sprachworkshop

1

13 kwietnia uczniowie klasy 1A udali się z kolejną już wizytą do Krakowa, by wziąć udział w warsztatach językowych. Przez kilka godzin nasi poligloci zmagali się z zawiłościami języka niemieckiego i angielskiego. Jak zwykle podczas zajęć, ciężka praca przeplatana była wyśmienitą zabawą, dlatego też czas upływał bardzo szybko.

Warsztaty są dla uczniów świetną okazją, by poszerzyć słownictwo, poznać nowe i utrwalić znane już struktury gramatyczne oraz doskonalić wymowę.
To blok zajęć, podczas których język obcy staje się językiem komunikacji. Trzeba zatem maksymalnie się koncentrować, „wyostrzać” wszystkie zmysły, nieustanie przeszukiwać zakamarki pamięci i przede wszystkim intensywnie myśleć. Nie oznacza to wcale, że jest sztywno. Śmiech jest mile widziany 🙂 , ba jest nawet niezbędny.

Po zajęciach uczniowie odwiedzili ulubiony krakowski instytut- czyli Goethe Institut. Tam obejrzeli interesującą wystawę „Witaj, Drogi Wrogu!”

6

Na wystawie prezentowano wielkoformatowe rysunki oraz ilustrowane książki dla dzieci na rzecz pokoju i człowieczeństwa; książki poruszające w subtelny i przystępny dla młodych czytelników sposób temat konfliktów wojennych i uchodźstwa.