Gimnazjaliści z Jedynki walczą o Verbantię!!!

1_a

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny stanęli do walki o Królestwo Verbantii, by uratować go przed całkowitym zatopieniem w Oceanie Nonsensu oraz Strasznym Uzurrrpatorrrem, który podstępem zasiadł na tronie, a prawowitego władcę wypędził.

Najdzielniejsi wojacy z klasy 1A i 2A, łącznie 30 osób, rezygnując z wolnej soboty, gry na komputerze, grilla z ciocią lub długiego wylegiwania w łóżku, przybyło do Krakowa, by przez cały dzień się pojedynkować władając przeróżnymi językami oraz biegając od Księstwa do Księstwa. Walka była bardzo niebezpieczna. Na naszych śmiałków czyhały Szwarccharaktery grasujące bez wytchnienia po Oceanie Nonsensu. Nie można było uniknąć spotkania z Piratem, Korsarzem, Wilkiem Morskim czy Syreną. Spotkania te nie należały do najmilszych…

Poświęcenie było ogromne. Nie bacząc na oberwanie chmury, nasze załogi walczyły do końca. Mokrzy, ale szczęśliwi wojacy z Brzeska doczekali uratowania Verbantii. Naszym nie udało się wprawdzie zdobyć ręki Królewny czy odnaleźć Zaczarowanego Koreczka, niemniej jednak zasługi młodych Brzeszczan są nieocenione. Szczodrze obdarowani przez prawowitego władcę oraz pełni wrażeń, wszyscy cali i zdrowi, choć nieco zmęczeni, wrócili do domu.

2a

Impreza „Królewskie słowa”, w której wzięliśmy udział 24 września w Krakowie, odbyła się  z okazji Europejskiego Dnia Języków.

3aa

Europejski Dzień Języków (EDJ) obchodzimy 26 września. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg.

Z okazji Dnia Języków organizowane są w całej Europie liczne i różnorodne wydarzenia począwszy od imprez przeznaczonych dla dzieci i odbywających się z ich udziałem, poprzez specjalne programy radiowe i telewizyjne, kursy językowe oraz konferencje.

Organizatorami krakowskiej imprezy byli: Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce i Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce, British Council, Goethe Institut, Instytut Austriacki, Instytut Cervantesa, Instytut Francuski oraz Włoski Instytut Kultury.

5aa

Zabawa była świetna. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 🙂