ŚWIĘTA TUŻ ,TUŻ…

img_6658

Idą święta, a wraz z nimi rozliczne przygotowania. Razem z kolegami z Domu na Starowiejskiej przygotowaliśmy piękny, kolorowy łańcuch, który zawiśnie na choince i będzie przypominał mieszkańcom o nas- kolegach z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Brzesku. Do pracy przyłożyli się wszyscy i każdy  ma swój wkład w to świąteczne „dzieło”.

Ale od początku. Grudniowy dzień, nieco pochmurno. Ale co tam… Ważne, że słońce i radość niesiemy ze sobą. Po powitaniach uczniowie klasy 3d zaprezentowali przedstawienie pacynkowe pt. „ZŁOTA RYBKA”. Jeszcze nigdy nie pokazywaliśmy kolegom inscenizacji w formie pacynek. Bardzo się wszystkim podobała. Potem wzięliśmy się ostro do pracy , śpiewaliśmy „nasze” przeboje i złożyliśmy sobie życzenia: pięknych i niepowtarzalnych chwil oczekiwania i przyjścia na świat maleńkiego Jezuska.

Wszystkim, a więc naszym kolegom, ich opiekunom, naszym rewelacyjnym wolontariuszom dedykujemy piękny wiersz księdza J. Twardowskiego

Dlaczego jest święto Bożego narodzenia?
Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać”.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariuszy

PS. Dziękujemy pani A. Widła i uczniom klasy 3d za przygotowanie przedstawienia.