„DAS BILD DER ANDEREN/OBRAZ INNYCH”…

…czyli e-mailowy projekt w języku niemieckim

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas 1a i 2c aktywnie przystąpili do projektu „Bild der Anderen”. Polega on na wymianie korespondencji drogą mailową i tradycyjną z osobami uczącymi się języka niemieckiego w szkole w Cologne (miejscowość we Włoszech, w regionie Lombardia, w prowincji Brescia).

Jego głównym celem jest zmotywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego. Mogą oni na własnej skórze doświadczyć, że języki obce to nie tylko mozolna nauka w szkolnej ławce, lecz przede wszystkim narzędzie komunikacji międzyludzkiej. Ponadto to mała lekcja geografii, dobra okazja do zawarcia nowych przyjaźni, poznania kultury i zwyczajów panujących w innych krajach.

Młodzież pisze o sobie, swoich zainteresowaniach, szkole, rodzinie, przyjaźni, swoim mieście, czyli o wszystkim, co jest jej bliskie, co ją interesuje.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu można znaleźć na stronie internetowej
www.bild-online.dk