Jakub Kuryło  V-CE MISTRZEM ŚWIATA!!!

 

W dniach 13- 15 maja w niemieckim mieście Dettenheim odbyły się Mistrzostwa Świata
w kręglach klasycznych (młodzików).

W składzie reprezentacji Polski znalazł się uczeń naszej szkoły  JAKUB KURYŁO  reprezentował Polskę i BOSiR Brzesko w starcie indywidualnym oraz mikście.

 Doskonała gra Kuby w eliminacjach (556 kręgli) dała mu piąte miejsce, natomiast gra finałowa (557 kręgli – NOWY OFICJALNY REKORD ŻYCIOWY KUBY) to wspaniałe rzuty Kuby, które dały mu REWELACYJNE 2 miejsce i tytuł V-CE MISTRZA ŚWIATA!!!

Ten doskonały występ Jakuba to przede wszystkim jego talent oraz systematyczny trening pod okiem trenera. Jakub Kuryło to młody zawodnik, który trzy lata temu przyszedł z mamą na jeden z turniejów kręglarskich, którego organizatorem był BOSiR Brzesko. I tak się zaczęła jego przygoda z kręglami. Pierwszy jego trener Bogumił Kulka zobaczył w nim duży potencjał i nauczył go prawidłowej techniki rzutu, rozbiegu, itp. Kolejnym trenerem Jakuba został Marcel Kociołek, wielokrotny reprezentant Polski w kręglach, który doszlifował kręglarski talent Kuby.

WIELKI SUKCES!!! Tytuł V-ce Mistrza Świata to sytuacja, która nie często się zdarza w naszym mieście, dlatego warto ją i Kubę promować.

Kuba DOBRY RZUT!!!