Konkurs „Jesienne stoliki”

20.10.2017r. nasza sala gimnastyczna była miejscem konkursu „Jesienne stoliki”. Pełna barw i zapachów  darów pięknej, polskiej jesieni.
Do konkursu przystąpiło 12 klas: 1a, 7a, 7b, 7c, 2a, 2c, 2d, 2e, 3a, 3b, 3c, 3e, które zaprezentowały przepiękne i misternie wykonane kompozycje.

Klasa 1a – nasi najmłodsi koledzy przygotowali bardzo kolorową i bogatą kompozycję, będącą odpowiedzią na pytanie „Co nam niesie w darze jesień?”. Nagromadzili różnorodne i zdrowe dary jesieni. Dodatkową atrakcją kompozycji „pierwszaków„ była para uczniów z jesiennie przystrojonymi kapeluszami i różnokolorowymi bukietami. Była to niepowtarzalna jesienna prezentacja.

Klasa 7a – przygotowała całe mnóstwo darów jesieni tworzących przepiękną kompozycję. Oryginalne jesienne bukiety, różnokolorowe liście, a wśród nich nieodzowny jesienny atrybut czyli parasol. Kompoty, przetwory i duży, najwyraźniej bardzo zadowolony jeż.

Klasa 7b – uczniowie stworzyli kompozycje dyniowo – wrzosową, ciekawą i doskonale przemyślaną. Prezentacja zawierała informacje o wartościach odżywczych poszczególnych darów jesieni np. pomidorów, papryki, kukurydzy.

Klasa 7c -„ Zobacz ile jesieni” to hasło przewodnie przygotowanej prezentacji, w której dominowała spiżarnia pełna różnych przetworów oraz degustacja pysznych dżemów i ciasta. Była nawet stara i piękna waga.

Klasa 2a – uczniowie wykorzystywali w swej kompozycji mnóstwo elementów związanych z jesienną porą roku. Były nawet żywe elementy czyli żółciutkie pisklaczki – indyczki, wiatrak, olbrzymie dynie, kompoty, przetwory, jeż zakopany głęboko w liściach, ognisko oraz pani jesień częstująca pyszną szarlotką. Słowem bogato i pięknie.

Klasa 2c – w kompozycji dominowały drzewa oraz umieszczone wśród różnokolorowych liści ciekawie wykonany jeż oraz kompoty i przetwory.

Klasa 2d -przypomniała o konieczności smacznego i zdrowego gotowania oraz o  zasadach racjonalnego odżywiania. Piękne kompozycje z kwiatów i sympatyczne świeżaki dopełniały prezentację.

Klasa 2e – zgromadziła dary jesieni oraz jesienne obrazki, tworząc z nich ciekawą kompozycję prezentowaną przez uczennice klasy.

Klasa 3a – zaprezentowała „gotujący się” na ognisku kociołek (zapewne z jesiennymi potrawami), do tego bele siana, wielka żywa dynia (uczeń przebrany za dynię), taczki z drzewem (do ogniska) oraz pyszne potrawy, którymi uczniowie częstowali zwiedzających.

Klasa 3b – uczniowie wykorzystali różne ciekawe elementy ze strachem na wróble w roli głównej. Były również przetwory, kompoty oraz degustacja przygotowanych potraw.

Klasa 3c – kompozycje zdominowały liście i palące się świece. A wśród tej nastrojowej prezentacji „liściana” pani jesień.

Klasa 3e – przypomniała, że jesień to czas zbiorów z nieodzownymi grabiami, gumowcami. Pełna dyń, kompotów i innych darów jesieni. A wszystko to prezentowane przez wspaniale  „wystylizowane” czarownice prosto z Halloween.

Wszystkie przygotowane przez uczniów kompozycje były zgodne z tematem konkursu, oryginalne, pięknie wykonane i ciekawie prezentowane. Tegoroczne stoliki były rzeczywiście niezwykłe stąd też rozterki komisji konkursowej były w pełni uzasadnione. Najchętniej nagrodziłyby wszystkich uczestników jesiennych stolików. Skoro to jednak niemożliwe postanowiono:

I MIEJSCE PRZYZNAĆ KLASIE 2a
II MIEJSCE KLASIE 7a

SPECJALNE WYRÓŻNIENIE DLA:

• UCZNIÓW KLASY 1a ZA DOSKONAŁY POMYSŁ
  • UCZNIÓW KLASY 3e ZA CIEKAWA STYLIZACJĘ

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu: uczniom i ich wychowawcom!