Lekcja inna niż wszystkie

25 października 2017 roku klasa pierwsza Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi w Brzesku udała się do Miejskiej Biblioteki, aby uczestniczyć w lekcji bibliotecznej na temat osoby i życia św. Jana Pawła II. Była to ważna lekcja szczególnie dla tego młodego pokolenia, które już osobiście nie poznało i nie pamięta osoby Papieża Polaka. Chodziło więc o przybliżenie uczniom tej wspaniałej i zasłużonej dla Polski i świata postaci, szczególnie w miesiącu październiku, który jest nazywany miesiącem papieskim. W październiku wspominamy bowiem wybór i inaugurację pontyfikatu św. Jana Pawła II.

Prezentacja ukazywała osobę, całe życie i działalność świętego Papieża. Wzbogacona była o dokumentalne zdjęcia, które zainteresowały uczniów, a także zaangażowała osobiście uczestników w jej przebieg. Dziękujemy Miejskiej Bibliotece w Brzesku za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu.