Spotkanie z policjantem

W Publicznej Szkole Podstawowej Nr. 1 im. Królowej Jadwigi w Brzesku gościliśmy pana policjanta – aspiranta Stanisława Gawlika z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Dokładnie 29.09.2017r. odbyło się spotkanie klasy I a na, którym dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem,  jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z samochodu, autobusu. Nasz gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Pan policjant uczulił także uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów  podczas podróży samochodem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien nosić. W dalszej części spotkania dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. Na koniec spotkania pan policjant rozdał wszystkim uczniom odblaski na tornistry. Uczniowie wręczyli własnoręcznie zrobioną kartką z podziękowaniem za ciekawe i kształcące spotkanie.