OD DENARA DO ZŁOTÓWKI

22.11.2017 r uczniowie klas 7a,b,c wzięli udział w warsztatach w Muzeum Okręgowym w Tarnowie – w Galerii Sztuki Panorama. Zajęcia muzealne dotyczyły   rozwoju systemu monetarnego na przestrzeni wieków.

W programie zajęć były: zwiedzanie ekspozycji prezentującej różne środki płatnicze  oraz historię pieniądza na ziemiach polskich, układanie w kolejności chronologicznej plansz obrazujących główne przemiany form płatniczych (handel wymienny, dawne monety, banknoty, karty płatnicze). Uczniowie mieli szansę samodzielnie wybić w mennicy monetę lub stworzyć swój banknot .

Uczestnicy zajęć wzięli również udział w grze dydaktycznej Monopol Tarnowa  rozwijającej wiedzę o zabytkach miasta i umiejętności dysponowania pieniędzmi.

Dziękujemy paniom z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej za zorganizowanie wyjazdu i umożliwienie nam udziału w zajęciach.