ODKRYWAMY HISTORIĘ WOJSKA POLSKIEGO

29.11.2017 r. grupa uczniów z klas III wzięła udział w zajęciach przygotowanych i przeprowadzonych przez Muzeum Armii Krajowej w Krakowie „ Za Naszą Wolność i Waszą”. Zajęcia stanowiły połączenie aktywnego zwiedzania, warsztatów i gry terenowej. „Odkryliśmy” i dowiedzieliśmy się czym był „ Cud nad Wisłą”, jak wyglądała kampania obronna 1939 roku oraz na czym polegała działalność Armii Krajowej. A wszystko to dzięki obejrzeniu ekspozycji, mini wykładowi i prezentacji multimedialnej.

W dalszej części zajęć mieliśmy możliwość „dotknąć historii” poprzez obejrzenie i  przymierzenie oryginalnych elementów ekwipunku żołnierskiego. Na koniec zajęć wcieliliśmy się w żołnierzy wywiadu i  próbowaliśmy wypełnić tajny raport i odnaleźć ukryty szyfr.

To była niezwykła lekcja historii za organizację której dziękujemy paniom z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w  Brzesku.

Dzisiejszy wyjazd był formą nagrody dla najbardziej aktywnych wolontariuszy oraz członków Samorządu Uczniowskiego