Warsztaty językowe

Dnia 14 03 2018r klasa 2A ponownie wzięła udział w warsztatach językowych w Krakowie w szkole językowej „Accent”. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach, które ćwiczą sprawność mówienia języka angielskiego i języka niemieckiego. Po raz kolejny warsztaty cieszyły się wśród uczniów dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem.

Lekcja regionalna w Bibliotece Publicznej w Brzesku – I wojna światowa – jej echa w Brzesku i regionie

13 marca 2018r. klasa 7b odwiedziła Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Brzesku. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w lekcji bibliotecznej dotyczącej historii I wojny światowej, z mocnym regionalnym akcentem.

Młodzież naszej szkoły obejrzała wystawę historyczną pt. „W drodze do wolności – region brzeski 1914-1918” przygotowaną z okazji 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przez pracowników PiMBP oraz film o operacji gorlickiej i przełamaniu linii frontu wschodniego pomiędzy Tarnowem a Gorlicami w 1915 roku, pt. „Operacja 15”. Autorem filmu jest p. Marek Kołdras – dziennikarz prasowy i radiowy, pasjonat historii regionalnej, reżyser filmów dokumentalnych o lokalnej tematyce.

Podsumowaniem zajęć były warsztaty. Podzieleni na grupy uczniowie, wykorzystując zdobytą wiedzę i różnorakie publikacje np. teksty źródłowe szukali odpowiedzi na zagadki oraz opracowywali mapy tworząc przestrzenny obraz wydarzeń sprzed lat.