WIZYTA KLAS 3 W SĄDZIE REJONOWYM W BRZESKU

12 i 16 kwietnia 2018r  uczniowie klas IIIa i IIId wzięli udział w wyjątkowej i  niecodziennej lekcji: byli obserwatorami rozpraw sądowych  w Sądzie Rejonowym w  Brzesku. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z przebiegiem postępowania karnego i poznania obowiązujących procedur prawnych oraz nowoczesnych rozwiązań technicznych, które w dzisiejszych czasach w sposób powszechny wspomagają prowadzenie rozprawy (np. systemu e-protokołu, pozwalającego na rejestrację posiedzenia w systemie audio-wideo). Pani sędzia dzięki swojej ogromnej wiedzy i doświadczeniu przystępny sposób przekazała uczniom mnóstwo informacji o tematyce prawnej, odpowiedziała na wiele pytań, które padły z sali .

Rozprawy, w których uczestniczyliśmy dotyczyły; kolizji w ruchu samochodowym  niepokojenia osoby spokrewnionej, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym.

Lekcja w sądzie wywarła ogromne wrażenie na naszych uczniach, umożliwiła lepsze poznanie struktury wymiaru sprawiedliwości w Polsce oraz  pozwoliła zrozumieć znaczenie prawa w  państwie demokratycznym.

Dziękujemy pani sędzi Bożenie Waresiak za umożliwienie nam pobytu na sali rozpraw.