NASI GOŚCIE

18 i 22.05.2018 r. uczniowie klas 7a i 7b wzięli udział w grze edukacyjnej pt. „Chłopska Szkoła Biznesu”.

„CHŁOPSKA SZKOŁA BIZNESU” to gra planszowa, która dzięki różnorodności poruszanych zagadnień (z zakresu ekonomii, historii, wiedzy o społeczeństwie) pomaga uczniom zrozumieć współczesne zjawiska gospodarcze takie jak: popyt. Podaż, konkurencja, kapitał itp. ucząc jednocześnie analitycznego myślenia, działań strategicznych, umiejętności negocjacyjnych. Inspiracją do stworzenia gry była historia chłopów pańszczyźnianych żyjących w XVIII wieku na terenach dzisiejszego miasteczka Andrychów. Specjalizowali się oni w wytwarzaniu lnianego płótna i eksportowali swoje wyroby za granicę. To właśnie na zasadach ich działania opierają się zasady gry edukacyjnej. Młodzi gracze wcielali się w role tkaczy, kowali, piekarzy i brali udział w symulacji rzeczywistych mechanizmów rynkowych: produkowali, handlowali, gromadzili kapitał. Poza nauką przez zabawę i doświadczenie rozwijali kompetencje społeczne między innymi współpracę i skuteczną komunikację.

Dziękujemy paniom moderatorkom   pani Dorocie Bieniek-Przepiórce -doradcy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Brzesku oraz pani Agnieszce Triszewskiej – Imioło z Punktu Pośrednictwa Pracy w Brzesku, które przeprowadziły grę.