Spotkanie ze strażakami

29 maja uczniowie z klas 1a odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.
Wyjście miało na celu zapoznanie dzieci ze specyfiką pracy strażaka, poznania warunków codziennej służby strażaka oraz poszerzenie wiedzy w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
Na początku uczniowie poznali plan pracy strażaka oraz oglądnęli filmy edukacyjne  dotyczące bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowia. Następnie udali się do garażu, gdzie strażacy zaprezentowali wozy strażackie i omówili podstawowe wyposażenie pożarnicze różnych samochodów ratowniczo-gaśniczych.
Największym zainteresowaniem dzieci cieszyły się nowo nabyty wóz strażacki i kład pożarniczy, na których miały możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć. Zaś najwięcej radości sprawiła najmłodszym prezentacja środka gaśniczego w postaci strumienia wody, która stała się dla nich okazją do krótkiej, ale żywiołowej zabawy.
Uczniowie z wycieczki wrócili do szkoły bogatsi o niezapomniane wrażenia i wiedzę na temat bezpieczeństwa pożarowego.