Witajcie wakacje czyli ostatnia w tym roku szkolnym wizyta w Domu Pomocy Społecznej

„Jedziemy na wakacje
Do lasu, nad wodę.
Prosimy ciebie słonko
O piękną pogodę” (Cz. Janczarski)Ale zanim pojedziemy na wakacje musimy pożegnać się ze swoimi kolegami. Pożegnać się, podziękować za całoroczną współpracę i życzyć udanych wakacji. Jak zawsze byliśmy witani już z daleka. Cieszą się nasi koledzy, cieszymy się również my. Chociaż trochę nam smutno, zwłaszcza wolontariuszom klas III, którzy dzisiaj przyszli pożegnać się ze swoimi przyjaciółmi. Ale co tam – najpierw wesoła zabawa. Tańce, wspólny śpiew i  malowanie wakacyjnych obrazków. Jeszcze chwila rozmowy i podziękowania za piękną współpracę, za wspólnie spędzone chwile. Dziękujemy kolegom, ich opiekunom. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy podejmowali działania na rzecz innych z uśmiechem na ustach i radością w sercach. Dziękujemy przede wszystkim wolontariuszom z klas trzecich. Za ich drobne gesty dobroci, wyciągnięte ręce oraz  setki łagodnych uśmiechów.

Wszystkim dedykujemy słowa Jana Pawła II:

„Nie wolno przechodzić obojętnie. Musimy zatrzymać się obok cierpiącego, bez względu na to kim jest. To dar z nas samych”

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariuszy

PS. Życzymy wszystkim niezapomnianych wrażeń, udanego i bezpiecznego wypoczynku. Wypoczywajcie 🙂