Bezpieczna droga do szkoły!

Wszyscy wiemy, jak ważne jest, aby droga do szkoły była bezpieczna. Dlatego nieustannie należy kształtować u dzieci prawidłowe nawyki uczestnictwa w ruchu drogowym. Im wcześniej, tym lepiej!

Ostrożność, przechodzenie na drugą stronę drogi we właściwy sposób i we właściwych miejscach, noszenie odblasków – to wszystko przyczynia się do bezpieczeństwa pieszych.

Żeby dzieci o tym pamiętały, przeprowadzamy wśród naszych najmłodszych uczniów  cykl zajęć „Bezpieczna droga do szkoły” (część projektu „Odblaskowa szkoła”).

Mądre Sowy-bo tak nazywa się grupa „0” – wykonują wiele zadań związanych z poruszaniem się pieszo- poznają znaki drogowe, zasady ruchu drogowego i uczą się, jak zachować się w sytuacjach zagrożenia.

Ich ostatnie prace z tym związane wykonane zostały  z ogromnym zaangażowaniem z plastikowych zakrętek. Sygnalizatory świetlne zdobią korytarz naszej szkoły i przypominają:
To czerwone woła STOP, stój i czekaj grzecznie-a zielone prosi: idź, możesz przejść bezpiecznie 🙂

Dzieci potrafią też fantastycznie wykonać piosenkę pt. „Numer alarmowy”.

I już nikt nie zapomni, że numer ratunkowy to 112! 🙂