NASI MILI GOŚCIE

14. 09. 2018r. uczniowie klas: 4, 1 i „O” uczestniczyli w spotkaniu z ratownikiem medycznym i wolontariuszem Malty Służby Medycznej p. Bartłomiejem Kuralem.

Celem spotkania było zapoznanie  dzieci z pracą ratownika, informacja o sposobach reagowania w sytuacjach zagrożenia życia oraz umiejętności korzystania z telefonów alarmowych. Uczniowie poznali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i mieli okazję aktywnego udziału w ćwiczeniach praktycznych, które wykonywali z prawdziwym zaangażowaniem. Zajęcia prowadzone były w sposób  ciekawy i dostosowany do możliwości percepcyjnych uczniów, stąd też cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Dziękujemy  za  przeprowadzenie spotkań z uczniami, w czasie których mieli oni możliwość poznania  sylwetki wolontariusza  prawdziwie zaangażowanego w pracę na rzecz innych. Wolontariusza, dla których idea niesienia pomocy jest pięknym przepisem na życie.

Dziękujemy i życzymy powodzenia 🙂