AKCJA ZNICZ

„Sens życia i wiara w człowieka nie bierze się z pustki, lecz
z pielęgnowania tradycji i ocalenia pamięci zbiorowej,
która stanowi o przyszłości i wielkości narodu”.(Jerzy Waldorff)

Pamiętamy o tych, którzy swoje życie oddali za to abyśmy w pokoju mogli się uczyć, pracować i żyć. Dlatego zapraszamy wszystkich uczniów do zbiórki zniczy , które zapalimy  na grobach żołnierzy poległych w walce o wolność i niepodległość.

Znicze należy przynosić do pani pedagog do dnia 30.10.2018r

KOLEŻANKI I KOLEDZY!!!

Konkurs  odbędzie się 22.10.2018r na sali gimnastycznej . Klasy zgłaszają swój udział w konkursie   do 17.10.2018r  (do pani pedagog).

REGULAMIN KONKURSU  „JESIENNE STOLIKI”

Mimozami jesień się zaczyna,
Złotawa, krucha i miła,

1.Konkurs „Jesienne stoliki” przeznaczony jest dla klas

2.Celem konkursu jest :

• Kształtowanie umiejętności odkrywania w życiu codziennym wartości estetycznych dotyczących jesieni w jej różnych aspektach
  • Wykorzystanie inwencji twórczej , własnych pomysłów i kreatywności  w ekspozycji darów jesieni
  • Promowanie zdrowego sposobu odżywiania wykorzystującego dary polskiej jesieni
  • Integrowanie zespołów klasowych poprzez wspólna pracę.

3.Termin konkursu – 22.10.2018r

4.Klasy zgłaszają swój udział  w wyznaczonym terminie tj. do 16.10.2018r   (do pani pedagog).

5.Każda z klas przystępujących do konkursu  zajmuje wyznaczone przez organizatorów   miejsce (stolik)

6.Wszystkie klasy biorące udział w konkursie  zostaną zobligowane do posprzątania przygotowanych ekspozycji

7.Ekspozycja „Jesiennych stolików” będzie dostępna dla wszystkich klas.

8.Organizatorem konkursu  jest Samorząd Uczniowski

9.Nagrodą  jest dofinansowanie do wycieczki klasowej

10.Organizatorzy powołają komisję konkursową

11. Ocenie podlegają:

– Pomysł na kompozycję jesiennego stolika
– Wykonanie
– Wykorzystanie jesiennych darów
– sposób promowania zdrowej żywności będącej darem jesieni

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIUSZY…

…ZAPRASZA DO UDZIAŁU W AKCJI  “BohaterON – włącz historię”

Akcja realizowana pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju.

Koleżanki i koledzy!!!

Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta”.

04.10.2018R OBCHODZIMY ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

Podczas tego dnia przeprowadza się  szereg akcji dotyczących adopcji porzuconych i bezdomnych zwierząt oraz zwraca  się uwagę na warunki życia i sposób traktowania zwierząt przez ich właścicieli .

DZIEŃ KUNDELKA to nieformalne polskie święto wszystkich wielorasowych psów, obchodzone corocznie 25 października.Data 25 października to również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla nich.

Warto pamiętać o swoich  domowych  zwierzakach , a przy okazji pomyśleć o tych, które nie miały tyle szczęścia i są bezdomnymi, porzuconymi, często głodnymi stworzeniami.

Jeszcze w tym miesiącu ogłosimy akcję „PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA