Konkurs „Jesienne stoliki”

22.10.2018r. sala gimnastyczna naszej szkoły była miejscem prezentacji „Jesiennych stolików”. Pełna barw i zapachów zdrowych darów pięknej, polskiej jesieni.

 Do konkursu przystąpiło 10 klas: 0a,1a, 2a, 4a, 8a, 8b,3a, 3b, 3c i 3d. Przez pierwszą godzinę przedstawiciela klas przygotowywali swoje prezentacje. Czego tam nie było! Liście, grzyby, owoce, warzywa, przetwory i kompoty, soki. I wszystko to zebrane w piękne i oryginalne kompozycje. Ale po kolei:

KLASA 0A – przedstawiła kolorowe wiewiórki z orzechami, kasztany, warzywa, owoce w koszach oraz smacznie śpiącego w gawrze misia, zaopatrzonego w pyszny miodek.

KLASA 1A – uczniowie przy znacznym zaangażowaniu rodziców wykonali przepiękną kompozycję składającą się z wielu jesiennych elementów. Była więc pani jesień przystrojona w wielobarwną suknię ,oryginalne bukiety z warzywnych kwiatów i bogato wyposażona spiżarnia. Było również coś dla „ciała” czyli placki z cukinii i ziemniaków, rożne rodzaje ciast.

KLASA 2A – dużo, dużo dyni rożnego rodzaju, kształtu i wielkości. Była nawet „żywa” dynia. Dobrze wyposażona spiżarnia, piękne bukiety z jesiennych liści, chryzantemy, a wszystko to oświetlone lampionami. Robiło wrażenie!

KLASA 4A – gumowce ułożone w napis 4a i przepiękny strój, którego zapewne pozazdrościłaby Nicoli pani Jesień. Liściaste ubranko było oryginalne i niepowtarzalne. Soki, jeż, drzewo z liśćmi z wypisanymi  imionami  dzieci dopełniały całości ,która była zachwycająca.

KLASA 8A – „zajechała” na salę samochodzikiem z jeżem i kolorowymi liśćmi .

Uczniowie zgromadzili sporo jesiennych darów a wszystkiego strzegł i pilnował strach na wróble. Częstowali pysznymi plackami.

KLASA 8B – przedstawiła wzorcowo zaopatrzoną spiżarnię  i częstowała zdrowymi sokami ,jesiennym ciastem. A wszystko to w otoczeniu kompozycji jesiennych kwiatów.

KLASA 3A – postawiła na zdrową jesienną żywność ,przygotowała ulotki i głosowanie na wybrane warzywa np. „Chcesz by twoja pamięć dobrze służyła?  Postaw na jabłko bo w nim tkwi siła”. Niewątpliwą atrakcją prezentacji były śliczne ,malutkie indyczki ,które całkiem dobrze czuły się w tym „dziwnym” dla nich  otoczeniu.

KLASA  3B – przygotowała pyszne zdrowe  soki, kromeczki z dżemem. Na stoliku „królował „bukiet z hortensji  w otoczeniu warzyw i owoców.

KLASA 3C –  umieściła kolegę w zagrodzie, częstowała popcornem i pysznym ciastem, zgromadziła warzywa (z przewaga jabłek). Wszystko to dopełniała piękna muzyka wygrywana na gitarze przez jedną z uczennic.

KLASA 3D – prezentacja utrzymana w „groźnym” klimacie. Nawiedzona farmerka częstowała jabłkami w karmelu, ciasteczkami, kromkami z dżemem. I piękne grzyby, które aż prosiły się by je zerwać.

Dzisiejsza prezentacja była niezwykła. Komisja konkursowa bezradnie rozkładała ręce: co tu zrobić? Kogo wybrać? Kogo nagrodzić skoro każda z klas włożyła tyle pracy i serca w przygotowanie stolików. W końcu ustalono, że:

I miejsce otrzymują  1a i 4a

ORAZ

I miejsce otrzymują 8a i 3a

Konkurs „jesienne stoliki’’ na stałe wpisał się w kalendarz imprez szkolnych .Poziom dzisiejszych prezentacji przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. I to zarówno pod kątem pomysłu na kompozycje, jej wykonania i wykorzystania darów jesieni .Młodzież wykazała się pomysłowością , kreatywnością i dużym zaopatrzeniem.

Dziękujemy uczniom oraz ich wychowawcom!!!

Wszystkim gratulujemy!!! 

zdjęcia