4A poznaje Mirabelkę

26 listopada uczniowie klasy 4A uczestniczyli w bardzo interesujących warsztatach w RCKB. Warsztaty poruszały temat wojny, nieszczęścia, ale i miłości czy nadziei.

Tytułowa Mirabelka to narratorka w przepięknej książce Cezarego Harasimowicza. Przed laty rosła naprawdę. Przetrwała okrucieństwa XX wieku czyli wojnę, getto, Zagładę, stalinizm, budowę okolicznych domów, ale nie przetrwała naszych czasów. Została ścięta podczas budowy apartamentowca.  Na szczęście pestki mirabelki przetrwały. Zawędrowały aż do Waszyngtonu. Jest więc szansa, że  mirabelka powróci kiedyś do domu, do Polski, do Warszawy.

Podczas warsztatów poznaliśmy nie tylko historię mirabelki, ale także ludzi, którzy przez lata żyli obok niej. Rozmawialiśmy o wojnie, uczuciach, o Żydach, Holokauście, wielkich ludziach jak np. Irena Sendlerowa, która ratowała żydowskie dzieci. Malowaliśmy drzewo pamięci, rozwiązywaliśmy krzyżówkę oraz pisaliśmy życzenia dla naszej kochanej Polski. Czas spędzony w towarzystwie mirabelki minął nam bardzo szybko.

Z ogromną przyjemnością sięgniemy po książkę pana Harasimowicza. Was również do tego zachęcamy!!!