4A – „Majsterkowo”

4 grudnia klasa 4a wzięła udział w mikołajkowych warsztatach z cyklu „Majsterkowo” prowadzonych przez Castoramę.

Wyjazd na warsztaty był niespodzianką, ponieważ uczniowie nie wiedzieli dokąd jadą i co będą robić. Pojawiły się różne spekulacje na temat celu podróży. Zaskoczenie było duże, ponieważ Castorama kojarzy się wszystkim raczej z zakupami „remontowymi”, a nie zajęciami dla dzieci…

Celem cyklu Majsterkowo jest wspieranie rozwoju dziecka poprzez realizowanie projektów manualnych umacniających w nim poczucie samodzielności. Poruszające wyobraźnię zajęcia umożliwiają dzieciom odkrycie pasji do majsterkowania oraz wykorzystanie zdobytej wiedzy do codziennej troski o środowisko naturalne. Dzieci mają okazję również pogłębiać wiedzę w zakresie ochrony środowiska naturalnego, powstawania materiałów czy też występowania różnych procesów w przyrodzie.

Uczniowie klasy 4a malowali na szkle. Część uczniów wykonała przepiękne obrazy przedstawiające Mikołaja. Pojawiły się również psy, koty, ciężarówki, a nawet tygrys.

Była świetna zabawa.
Z niecierpliwością czekamy na nasze prace, które zostaną oprawiane i przysłane do szkoły już niebawem 🙂