Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)  obchodzony jest  5 lutego  pod hasłem „Działajmy razem!”, Organizatorzy DBI zwracają szczególną uwagę na potrzebę współpracy i powszechnego zaangażowania rodziców, nauczycieli i innych profesjonalistów, decydentów, dostawców treści i usług internetowych w działania podnoszące poziom bezpieczeństwa dzieci online.

Głośno jest ostatnio o hejcie i rozmaitych formach cyberprzemocy .Problem dotyczy nie tylko szeroko pojętych celebrytów, w rzeczywistości mierzą się z nim także zwykli użytkownicy: często dzieci (niejednokrotnie będące ofiarami innych młodych ludzi).

Na temat bezpiecznych zachowań w przestrzeni cyfrowej oaz kulturalnego komunikowania się  w Internecie przeprowadzono rozmowy z uczniami na lekcjach informatyki , przygotowano  gazetki tematyczne i wyeksponowano prace dzieci pt „ZAPLĄTANI W SIECI”. Uczniowie klasy 4a wzięli udział w spotkaniu z panią st.sierż. M. Lis poświęconemu   tematowi bezpieczeństwa w sieci.