Wycieczka do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”

25 marca był dla klas 0,I i II dniem wyjątkowym. Pełni entuzjazmu uczniowie wraz z nauczycielami wyruszyli autokarem do Krakowa by odwiedzić Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”. Celem tej wycieczki było zapoznanie z Japonią – krajem budzącym ciekawość, inspirującym bogatą kulturą i sztuką, miejscem, w którym tradycja przeplata się ze współczesnością, tworząc niepowtarzalną mozaikę codzienności Japończyków.

Naszym drugim celem był „Gibon” – centrum zabaw dziecięcych. Panie animatorki postarały się o to by na twarzach dzieci zagościł uśmiech. Oprócz zorganizowanych zabaw ruchowych i tropiących czekał na dzieci mały poczęstunek oraz upominki.

Dzieci wróciły do Brzeska szczęśliwe, bardziej zintegrowane i bogatsze w wiedzę o niezwykłym kraju – Japonii 🙂