INFORMACJA DLA RODZICÓW
W ZWIĄZKU Z PLANOWANYM OGÓLNOPOLSKIM
STRAJKIEM PRACOWNIKÓW OŚWIATY

Szanowni Rodzice

W związku z planowaną akcją strajkową pracowników oświaty w terminie od 08.04.2019 r. do odwołania nie gwarantujemy, że będziemy w stanie zapewnić realizację zajęć dydaktycznych i wychowawczych dla uczniów naszej szkoły zgodnie z planem zajęć. Dołożymy natomiast wszelkich starań aby zorganizować opiekę dla dzieci w w/w czasie.

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy planowany strajk dojdzie do skutku w związku z trwającymi negocjacjami Związków Zawodowych z Rządem. Wszelkie informacje na temat strajku i organizacji pracy szkoły w tym czasie będą na bieżąco przekazywane poprzez naszą stronę internetową i tablicę ogłoszeń.

Zgodnie z przepisami nadrzędnymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że rodzice, którzy nie mają z kim zostawić dziecka w sytuacji, gdy przedszkole lub szkoła są zamknięte mogą skorzystać z zasiłku opiekuńczego. Zasiłek można uzyskać tylko na dzieci do lat 8. Inną możliwością jest skorzystanie z urlopu – opieki nad zdrowym dzieckiem lub urlopu na żądanie.

Z uwagi na powyższe proszę rodziców niemogących zapewnić opieki dziecku w tym czasie o poinformowanie o tym wychowawców.

Piotr Podłęcki

VI Gminny Konkurs Czytelniczo- Recytatorski

2 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Brzesku odbył się VI Gminny Konkurs Czytelniczo- Recytatorski ph. W magicznym świecie Jana Brzechwy dla klas 1-3 szkół podstawowych. Uczestniczyło  w nim 35 chętnych uczniów z ośmiu szkół.  Honorowy patronat objął Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha. Celem konkursu było: propagowanie aktywności czytelniczej wśród dzieci z klas 1-3, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, szerzenie kultury czytelniczej, rozbudzanie stałego kontaktu z książką oraz  doskonalenie techniki recytowania. Konkurs dodatkowo sprawdził  znajomość opracowanych lektur oraz podkreślił konieczność utrwalania nawyków obcowania z książką, czytania oraz potrzeby umiejętnego korzystania z biblioteki.

W pierwszej części dzieci napisały test. Kiedy był oceniany, uczniowie PSP Nr 1 w Brzesku zaprezentowali gościom przedstawienie pt. Witajcie w naszej bajce.

Do rundy finałowej zakwalifikowały się dzieci z najwyższą ilością punktów uzyskanych z części pisemnej. Byli to:

1. Natalia Cholewa – PSP Mokrzyska
  2. Amelia Lewandowska – PSP Mokrzyska
  3. Hanna Walczak – PSP 3 Brzesko
  4. Aleksandra Wolsza – PSP 3 Brzesko
  5. Pola Baniak – PSP 3 Brzesko
  6. Piotr Biela – PSP Okocim
  7. Maja Kita – PSP 2 Jadowniki
  8. Aleksander Rams – PSP 2 Jadowniki
  9. Tytus Żółty – PSP 2 Jadownik
  10. Anna Jarosz – PSP Bucze

W drugiej części finaliści recytowali wybrany przez siebie wiersz Jana Brzechwy. Jury w składzie:

• Małgorzata Góra
  • Małgorzata Grabarz
  • Magdalena Wojnicka

po wysłuchaniu prezentacji przyznało:

1. miejsce – Amelii Lewandowskiej z PSP Mokrzyska
  2. miejsce – Poli Baniak z PSP 3 Brzesko
  3. miejsce – Aleksandrowi Rams z PSP 2 Jadowniki

Nagrody zwycięzcom wręczyli Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz Dyrektor PSP Nr 1 w Brzesku Piotr Podłęcki. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Urząd Miasta oraz market budowlany ,,Śnieżka”.