Laureaci…

…Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego dla szkół podstawowych, dotychczasowych gimnazjów oraz środowisk polonijnych w roku szkolnym 2018/2019

„Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”

10 maja 2019r. w Szkole Podstawowej nr 21 w Nowym Sączu odbyło się uroczyste zakończenie kolejnej edycji konkursu historycznego „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”, Konkurs miał na celu upamiętnienie postaci gen. brygady pilota Stanisława Skalskiego jednego z najwybitniejszych  polskich pilotów myśliwskich II wojny światowej, bohatera bitwy o Anglię; postaci ks. prałata Bernardyna Dziedziaka – niezłomnego kapłana diecezji tarnowskiej postaci gen. broni Andrzeja Galicy – twórcy jednostek podhalańskich oraz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Patronat Narodowy nad Konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

W konkursie tym dwoje uczniów naszej szkoły uzyskało tytuł laureata.

Oliwia Linca z kl. 3d
w kategorii praca multimedialna (rywalizowało ponad 90 uczniów)

Bartłomiej Śledź z kl. 3a
w kategorii praca modelarska (rywalizowało ponad 100 uczniów)