„Święto Mamy” w oddziale zerowym

24 – ego maja w klasie „0” odbyły się zajęcia otwarte z rytmiki. Na występ zaproszono szczególnie mamy z okazji zbliżającego się „Dnia Matki”. Dzieci pod opieką Pana Janusza i Andrzeja zaprezentowały bogaty program muzyczno – taneczny. Zachwyceni występem goście skosztowali także słodkiego poczęstunku. Na koniec „zerówczaki” obdarowały mamy własnoręcznie wykonanymi prezentami – kolorowymi krokusami w estetycznych wazonikach. Obdarowano upominkami także panów, którzy poprowadzili to świetne przedstawienie i sprawili, że na twarzach wszystkich mam zagościł tego dnia uśmiech 🙂

Spotkanie z pisarką

Dnia 24.05.19 w centrum bibliotecznym w Brzesku odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci – panią Agnieszką Frączek. Takie spotkania  to świetna okazja, żeby na żywo podyskutować z pisarzem na temat jego twórczości. Pani Agnieszka Frączek to niezwykła osoba, która, na co dzień jest profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, a jest też poetką, która ciekawie popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie, pokazuje piękno przyrody i zadziwia czytelnika niezwykłą fantazją. Jest laureatką Nagrody Edukacja 2008 i wielu wyróżnień.

Spotkanie przebiegało w niezwykle sympatycznej atmosferze. Autorka ujęła swoich czytelników bezpośredniością i humorem. Na koniec spotkania uczniowie mieli możliwość zakupienia książek. Każdy chętnie ustawiał się w kolejce do autorki po niezwykły autograf!

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy  0, I i II  wraz z wychowawczyniami.