Spotkanie z Ratownikiem Medycznym

26.09.2019r uczniowie klas: 0, 1a i 1b oraz klasy 7a wzięli udział w spotkaniu z ratownikami medycznymi i wolontariuszami Malty – Służby Medycznej panią Patrycją i panem Bartłomiejem. Celem spotkania było zapoznanie  dzieci z pracą ratownika medycznego, informacja o sposobach reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia  oraz umiejętność korzystania z telefonów alarmowych. Uczniowie poznali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i mieli możliwość aktywnego udziału w ćwiczeniach praktycznych, które wykonywali z prawdziwym zaangażowaniem. Zajęcia prowadzone były w sposób ciekawy i dostosowany do możliwości percepcyjnych dzieci, stąd też cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy zdawali pytania świadczące o tym że temat pierwszej pomocy nie jest im zupełnie obcy.

Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć wyposażenie karetki Stowarzyszenia.

Dziękujemy  za przeprowadzenie spotkań z uczniami, w czasie których  doskonalili umiejętności praktyczne z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Dane im było również poznać wolontariuszy, prawdziwych pasjonatów, bezinteresownie niosących pomoc potrzebującym. Przykład wolontariuszy godny naśladowania. Dziękujemy.