Odblaskowa lekcja w 1a

Dziś na zajęciach uczniowie klasy 1a przygotowali scenki dramowe, w których przekonywali osoby niezdecydowane, że noszenie odblasków może ocalić życie!

Dzieci w grupach omówiły pomysły, a następnie zaprezentowały krótkie inscenizacje na forum. W tej formie pracy chodziło o kreatywność, integrację, pozytywne emocje i utrwalenie bezpiecznych zachowań. W nagrodę za zaangażowanie i pomysłowość każdy otrzymał po dwa oryginalne odblaski. Dziękujemy Pani Natalii za te miłe i jakże przydatne upominki ! 😊👍🎁

BEZPIECZNI NA DRODZE!

17.10.2019r najmłodsi uczniowie naszej szkoły („Mądre sówki” z klasy 0 ) mieli możliwość sprawdzenia w praktyce swojej wiedzy i umiejętności dotyczących bezpiecznego zachowania na drodze. Pod czujnym okiem pana dzielnicowego dzieci ćwiczyły umiejętność poruszania się w kolumnie, bezpiecznego i zgodnego z przepisami przechodzenia przez jezdnię oraz poznawały znaki drogowe.

W czasie wyjścia dzieci rozdawały ulotki seniorom. Ulotki przypominały o konieczności noszenia odblasków i  zachowania zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

Dzisiejsze wyjście uczniów klasy 0  miało  propagować bezpieczeństwo na drodze. Mamy nadzieję, że nasze cele zostały zrealizowane. Dziękujemy panu asp. Stanisławowi Gawlikowi za wspólny spacer po mieście i cenne wskazówki dotyczące bezpiecznej drogi do i ze szkoły.