UDZIAŁ W KONCERCIE PROFILAKTYCZNYM

W dniu 29.10. 2019 r. uczniowie  klasy 7a wzięli udział w warsztatach profilaktyczno – muzycznych pt. Szkoła wolna od uzależnień – „Złe wpływy” w wykonaniu multiinstrumentalisty i gitarzysty basowego Grzegorza Stępnia.

Grzegorz Stępień muzyk Oddziału Zamkniętego opowiadał młodzieży o tym, co w życiu najważniejsze. O radości i o przegranych, o szczęściu i o złych wyborach, o skutkach uwikłania się w uzależnienie od alkoholu, narkotyków, cyberprzemocy i innych używek.

W piękny sposób przekonywał ,że watro rozwijać swoje pasje , zainteresowania, inwestować w siebie i szukać własnej drogi .Muzyka towarzysząca spotkaniu  uzupełniała przekaz artysty.

Dobry kontakt i łatwość dotarcia do młodych ludzi zaowocował bardzo pozytywnym odbiorem. Młodzież miała możliwość obejrzenia filmu przygotowanego przez rówieśników o tematyce zgubnych skutków hejtu , picia alkoholu i zażywania dopalaczy.

Koncert poza walorami artystycznymi posiadał przede wszystkim charakter edukacyjny i profilaktyczny.