na niebiesko #dlakażdegodziecka

20 listopada przyłączyliśmy się do obchodów  Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF:

• W szkole dominował kolor niebieski, który był przejawem naszego zaangażowania w obchody 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka
  • Na szkolnych korytarzach pojawiły się gazetki przedstawiające prawa dziecka
  • Przeprowadzone zostały zajęcia w oparciu o scenariusze UNICEF
  • „Mądre Sówki” czyli uczniowie klasy „0” wzięli udział w Niebieskim marszu #dlakażdegodziecka. Maszerowaliśmy ulicami miasta prezentując plakaty i informacje o naszych prawach. Wzbudzaliśmy zainteresowanie przechodniów, którzy przystawali i czytali nasze afisze
  • Przeprowadziliśmy quizy i obejrzeliśmy prezentację o prawach dziecka

W dniu dzisiejszym pokazaliśmy, że dla naszych uczniów PRAWA DZIECKA TO WAŻNA SPRAWA.

Święty – mój patron

18 listopada odbył się w naszej szkole „Dzień Świętych”. Tego dnia dzieci z klasy 2a przyszły przebrane za świętych. Każde dziecko w krótkiej prezentacji przedstawiło sylwetkę swojego patrona młodszym oraz starszym kolegom i koleżankom.

Uczniowie wykonali również prace plastyczne swoich świętych patronów, które zostały wyeksponowane na  korytarzu szkolnym.

Projekt „Święty – mój patron” realizowany na lekcjach religii był okazją do poznania swoich świętych patronów oraz przypomnienia wartości, którymi należy kierować się w codziennym  życiu, gdyż świętość nie jest zarezerwowana dla wybranych, lecz jest powołaniem każdego chrześcijanina.