Jak „Mądre Sówki” przygotowywały się do obchodów Święta Niepodległości…

Zerówkowicze intensywnie przygotowywali się do świętowania 101. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zaczęliśmy od próby odpowiedzi na pytanie czym jest Niepodległość? W prostej formie dzieci poznały historię zmagań Polaków w walce o wolność naszej ojczyzny. W podniosły nastrój tego dnia wprowadziły przedszkolaków nie tylko odświętne stroje, ale także: prezentacja multimedialna przedstawiająca symbole narodowe, wykonanie prac plastycznych o tematyce patriotycznej oraz wspólny śpiew „Mazurka Dąbrowskiego”, który odbył się na sali gimnastycznej o godz. 11.11 – w ten sposób uczciliśmy Niepodległość oraz wzięliśmy udział w akcji „Szkoła do Hymnu”

Wszystkie te działania miały na celu kształtowanie postawy patriotycznej i obywatelskiej, naukę szacunku dla historii naszego kraju oraz symboli narodowych.