Kodeks Młodego Czytelnika

18 listopada2019r. „Mądre Sówki” odwiedziły szkolną bibliotekę. Pani bibliotekarka zaprosiła uczniów w magiczny świat czytelnika. Najmłodsi, prowadzeni przez starsze koleżanki z klasy 7a – Kasię i Zuzę dosłownie „wjechali” do biblioteki naśladując „Lokomotywę” z wiersza Juliana Tuwima. W czasie lekcji bibliotecznej młodzi czytelnicy mogli zabłysnąć znajomością bohaterów dziecięcej literatury rozwiązując różne zagadali a także poznali zasady funkcjonowania tego szczególnego miejsca. Dowiedzieli się jak korzystać z książeczek w szkole i w domu. Efektem tych działań  jest wspólnie wypracowany Kodeks Młodego Czytelnika.

Po wizycie w szkolnej bibliotece jesteśmy pewni, że wszystkie dzieci już wiedzą jak należy dbać o książki: trzeba je szanować, nie wyrywać kartek, nie pisać i nie rysować po nich, jedzenie powinno trzymać się daleko od książek, oprawiamy je, zawsze odkładamy na półkę i wiele, wiele innych bardzo cennych rad, które wzięliśmy sobie głęboko do serca.