Musical w RCKB

Dziś uczniowie naszej szkoły z klas 0-3   wzięli udział w musicalu „O Małej syrence w niejednej piosence” w wykonaniu Teatru Moich Marzeń z Chorzowa.

Spektakl zachwycił chyba wszystkich! Przepiękne stroje, bogata scenografia, niezwykłe efekty świetlne i dźwiękowe,  a przede wszystkim znakomita gra aktorów!

Największe emocje u dzieci wzbudziła możliwość współdecydowania o losach bohaterów. Aktorzy kilkakrotnie zwracali się do widowni z zapytaniami, prośbami o radę czy pomoc. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem starały się tak pokierować akcją, by dobro zwyciężyło. Nie zabrakło zabawnych momentów czy postaci. Ot choćby krab Szachwara, który rozbawiłby nawet największego ponurasa. Dlatego brawom i śmiechom nie było końca.

Dzieci z  uwagą śledziły losy małej syrenki Vivien, która pokonała wiele trudności, aby dotrzeć do wyznaczonego sobie celu i aby spełniły się jej marzenia. Takie było też przesłanie bajki:

„Kiedyś przyjdzie taki dzień, że spełni się Twój najpiękniejszy sen. Teraz nie wiesz, jak i gdzie”.

Walczmy o swoje marzenia, wyznaczajmy sobie małe i duże cele. Mimo trudności zawsze mają szansę się spełnić i możemy być szczęśliwi. Choć droga nie zawsze jest łatwa. Ale warto być wytrwałym-tak jak bajkowa Vivien.