Kinderuni czyli …

…Niemiecki Internetowy Uniwersytet Dziecięcy 🙂

Dnia 25 lutego uczniowie klas 5a i 7a wzięli udział w warsztatach z języka niemieckiego, zorganizowanych przez Instytut Goethego w Krakowie. Zajęcia związane były z innowacyjnym projektem Kinderuni, który rozwija twórcze myślenie i przybliża język niemiecki.  Obejmuje on trzy fakultety – Człowiek, Natura i Technika i  umożliwia dzieciom poznanie różnych dziedzin wiedzy oraz zaznajomienie się z językiem niemieckim w formie zabawy. Nasi uczniowie mieli okazję  nie tylko przekonać się, jak wygląda produkcja żelków, co było niezwykle ciekawe,  ale również  poćwiczyć nazwy owoców i kolory próbując  z zamkniętymi oczami różnych smaków.

Pamiętajmy, że każde dziecko może bezpłatnie brać udział w zajęciach Kinderuni we własnym domu. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia strony w internecie.