11 MAJA 2020 – TO DZIEŃ BEZ ŚMIECENIA

#zdalniealerazem

Niedawno obchodziliśmy Dzień Ziemi. Nasi uczniowie przygotowali piękne i wymowne plakaty świadczące o tym, że losy Ziemi nie są im obojętne. Bardzo nas to cieszy.

Dzisiaj obchodzimy DZIEŃ BEZ ŚMIECENIA.

Dzień bez Śmiecenia to idea, która jest efektem porozumienia młodzieży z kilkunastu krajów współdziałających w ramach międzynarodowego programu „Europejski Eko-Parlament Młodzieży”.  Jej celem jest edukacja i zachęcanie społeczeństwa do aktywnego promowania selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych. W Polsce Dzień bez Śmiecenia obchodzony jest od 11 maja 2007 roku. To właśnie 11 maja w naszym kraju rozpoczął funkcjonowanie system gospodarki odpadami opakowaniowymi.

W ramach wydarzenia organizowane są konferencje, festyny, seminaria, konkursy i inne akcje społeczne promujące segregowanie odpadów. Segregowanie sprawia, że pozornie nieprzydatne rzeczy, które uchodzą za śmieci, mogą zamienić się w pełno wartościowe przedmioty: zabawki, drzwi, ubrania, meble. Segregowanie to ogromny zysk dla środowiska naturalnego.

Zapamiętajcie dorośli, zapamiętajcie dzieci
Zawsze i wszędzie segregujemy śmieci!

Zainteresowanych odsyłamy na stronę www.dzienbezsmiecenia.pl. Więcej na temat segregacji śmieci w folderze pedagoga.