Szkolny Konkurs Piosenki

Szkolny Konkurs Piosenki  „Śpiewajmy dla Jana Pawła II z okazji 100 rocznicy urodzin” adresowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły. Piosenka powinna być związana z życiem i pontyfikatem Jana Pawła II. Można zaśpiewać ją solo lub w zespole np. rodzinnie lub z koleżanką, kolegą. Wysyłając nagranie audio proszę dołączyć zdjęcie wykonawców, przy pliku video nie trzeba dołączać zdjęć. Najlepsze wykonania  zostaną nagrodzone . Termin wysyłania nagrań upływa 25 maja. Zgłoszenia przyjmuje p. Iwona Mikołajek. Na dysku google w folderze materiały dla uczniów znajdują się pliki z piosenkami i podkładami muzycznymi oraz tekstami z których można skorzystać, a także karta zgłoszenia. Włączmy się w tę akcję, uczcijmy naszego wspaniałego Rodaka i zaśpiewajmy dla Jana Pawła II sami lub z naszymi bliskimi czy przyjaciółmi.

formularz zgłoszenia

Misiowy Wolontariat – moduł 2

Przez cały rok szkolny 2019/2020 „Mądre Sówki” – czyli nasze dzielne przedszkolaki realizowały Moduł 2 projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”.
Misiowy Wolontariat stał się dla najmłodszych uczniów doskonałym sposobem na naukę pomagania innym oraz uwrażliwienia na otaczający nas świat. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest bezinteresowna pomoc zwłaszcza w tym trudnym czasie, jakiego teraz doświadczamy.
Mały Miś poprzez bajki i wierszyki zachęcał do działania dzieci, które wspomagane przez swoich Rodziców włączały się w inicjatywy proponowane przez szkołę a także o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim. Zerówkowicze brali również przykład ze starszych kolegów, którzy tradycyjnie działają w Szkolnym Kole Wolontariuszy.

W ciągu roku były prowadzone różnorodne działania na rzecz potrzebujących, w których aktywnie uczestniczyliśmy:

• Zbieraliśmy zakrętki plastikowe przeznaczone na rehabilitację Basi – w ramach akcji Pomóżmy Basi – cały rok
  • Wzięliśmy udział w spotkaniu z Maltańską Służbą Medyczną – Wrzesień 2019
  • Wzięliśmy udział w konkursie Odblaskowa Szkoła Październik  2019
  • Świętowaliśmy Światowy Dzień ZwierzątPaździernik 2019
  • Zbieraliśmy znicze oraz zapaliliśmy je na Grobie Nieznanego Żołnierza z okazji
    rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości – Październik 2019/ listopad 2019
  • Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości przygotowaliśmy flagi, kotyliony i inne akcesoria
  • Usypywaliśmy Góra Grosza 2019 – Listopad 2019r.
  • Obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia – Listopad 2019r.
  • Zorganizowaliśmy Misiowe WarsztatyListopad 2019r
  • Świętowaliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień – Listopad 2019r.
  • Zbieraliśmy karmę, miski, kocyki dla psów i kotów w schroniskach w ramach
    Akcji „Pełna Miska dla Schroniska” – Grudzień 2019r. – Styczeń 2020r.
  • Przyłączyliśmy się do w akcji Podziękowania dla Medyków, Pielęgniarek, Strażaków, Policjantów
  • Wzięliśmy udział w „Akcji Żonkile” – Kwiecień 2020
  • Obchodziliśmy Dzień Flagi – Maj 2020

Uśmiech drugiego człowieka i satysfakcja z dobrze wykonanego zadania to najcenniejsza nagroda dla wolontariusza

Dziękujemy wszystkim za wspieranie naszych działań 🙂

19 maja 2020r obchodzimy Dzień Dobrych Uczynków

Pomysłodawcą święta jest Fundacja Ekologiczna Arka, która  zachęca do dobrych uczynków zarówno wobec ludzi,  zwierząt i środowiska naturalnego.

Jej członkowie wpadli na taki pomysł w 2005 roku i do dziś promują tę inicjatywę w społeczeństwie. Zawsze  powinniśmy pamiętać o innych, ale w Dzień Dobrych Uczynków warto sprawić komuś radość. Jak to zrobić i jak pomagać?

Każdy z nas  może zrobić to według własnego pomysłu, tym bardziej, że  nawet najmniejszy dobry uczynek jest na „wagę złota”. Pomoc w pracach domowych, wyprowadzenie psa na spacer, miłe słowo ,rozmowa z kimś potrzebującym wsparcia, szczery uśmiech czy ciepły ślad pozostawiony na czyjejś dłoni –  to również dobre uczynki.

A więc do dzieła! Dobrze czyńmy,najlepiej na co dzień. Powodzenia!