Propozycja do skorzystania

Dzień Dziecka dla przedszkoli i szkół  organizowany przez
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie

Dzień Dziecka w Królestwie króla Maciusia dla przedszkoli i szkół
1 czerwca (poniedziałek), od g. 11.00

Nieustraszony Król Maciuś wzywa swoich rycerzy na walne zebranie z okazji Dnia Dziecka. A kim będą ci dzielni wojowie?

Zachęcamy dzieci w wieku od 4 do 10 lat wraz z opiekunami do wspólnej zabawy w rycerzy i rycerki! O tym, jaki powinien być rycerz króla Maciusia będą mogli zdecydować uczestnicy zabawy.

Razem wyruszymy do wirtualnego Królestwa króla Maciusia. W bajkowym świecie rycerzy i rycerek czekają na nas zagadki, gry i ekscytujące przygody.

Wystarczy wejść w niezwykły świat stworzony na stronie internetowej www.dziendziecka.polin.pl. Znajdziecie na niej materiały oraz instrukcje do zadań i podpowiedzi do zabawy – filmiki instruktażowe, zadania quizowe, ilustracje do druku lub odrysowywania, a także nagrania audio. Zabawa potrwa ok. 3 godzin

Na zakończenie Muzeum POLIN i Nowy Teatr w Warszawie zabiorą wszystkich chętnych na premierę online sztuki „Piotruś Pan” w reż. Łukasza Kosa. Nagranie będzie dostępne online do 1 czerwca, do 15.00.

31 MAJA 2020 TO ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

Światowa Organizacja Zdrowia w 1988 roku na konferencji w Madrycie przyjęła plan „Europa wolna od dymu tytoniowego”, który zakłada m.in. coroczne obchody „Światowego Dnia bez Tytoniu”  ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów.

Każdego roku WHO stara się w tym dniu zwrócić uwagę ludzi na kwestię zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych skutków palenia tytoniu.

Nasi uczniowie tak  promują zdrowy tryb życia :

• Ciesz się życiem razem z nami, papierosy są wrogami!
  • W twych rękach papierosów paka, uważaj, bo umrzesz na raka!
  • Nałogowi powiedz NOT – twoje życie będzie HOT!
  • Powiedz NIE , a nie będziesz na dnie!
  • Im papierosów mniej, tym zdrowiu lżej!
  • Nie palę , nie piję i  super żyję!