Królewski Turniej

która z gorącym sercem
i chłodnym umysłem niezłomnie
dążyła do celu.
Z wiarą w dobro człowieka i potrzebą bezinteresownej pomocy rozwijała w sobie:
miłość, prawdę i piękno…”

Jak co roku 8 czerwca nasze myśli zwracają się do postaci patrona szkoły – do świętej królowej Jadwigi i z podziwem ogarniamy dzieło jej krótkiego, ale jakże pięknego życia.
Tym razem inaczej celebrujemy ten ważny dla społeczności szkolnej dzień. Nie spotkaliśmy się na uroczystej akademii, nie zaśpiewaliśmy hymnu szkoły, ale uczciliśmy Królową Jadwigę w inny sposób. Zaprosiliśmy wszystkich uczniów do podjęcia szeregu zadań związanych z życiem  i działalnością naszej patronki po to, aby jeszcze lepiej ją poznać i naśladować. Klasy młodsze miały okazję wykazać się w łamigłówkach przygotowanych specjalnie dla nich. Natomiast uczniowie z klasy 5 i 7 wykonali piękne ilustracje do legendy pt. Stópka królowej.

Królowa Jadwiga słynęła z wielkiej dobroci, szczodrości i mądrości, dbała o dobro ludzi, łagodziła zatargi, rozstrzygała spory w duchu etyki chrześcijańskiej, miłowała pokój.
Pięknym i godnym naśladowania jest życie tej kobiety. Zechciejmy i my dziś czerpać z tego przykładu i wiernie odczytywać jej wielkiego ducha.

Bądźmy, jak Królowa Jadwiga…

zagadki klasy młodsze
zadania dzieci starsze

sprawdźcie, czy dobrze rozwiązaliście zadania 🙂