Ślubowanie klasy 1b

13 października 2020r. w naszej szkole miała miejsce ważna uroczystość – ślubowanie klas pierwszych. To szczególne wydarzenie dla najmłodszych.

Zanim jednak pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już zdążyli się nauczyć. Zaprezentowali swoje umiejętności. Uczniowie śpiewali, recytowali, tańczyli, a także odpowiadali na szereg pytań. Po zakończonym pokazie zebrani zgodnie stwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”. Jednak najważniejszym i najbardziej emocjonującym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszaków i akt pasowania na ucznia, którego dokonał pan dyrektor. Tym samym zostali oni włączeni do wspólnoty uczniowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi w Brzesku.

Niewątpliwie rozpoczęcie nauki w szkole jest wyczekiwanym momentem w życiu każdego dziecka, z niecierpliwością czeka ono na spotkanie ze szkołą, z nowymi kolegami, wiadomościami i przygodami. Uczniowie klasy 1b z wielką ochotą i zapałem podjęli obowiązki szkolne i wkraczają w świat wiedzy.

zdjęcia

więcej zdjęć