UWAGA KONKURSY!!!

Koleżanki i koledzy!

Być może w czasie ferii zimowych będziecie mieć więcej wolnego czasu i przyjdzie wam  ochota na rysowanie, malowanie i wycinanie słowem aktywność plastyczną. Zachęcamy do udziału w konkursach wymagających nie tylko wspomnianej aktywności, ale  wyobraźni  i kreatywności. Zaproście do wspólnej pracy rodziców!

I.KONKURS „MOJA PRZYTULANKA- PODUSIA”

Wszyscy wiemy o tym, że w długie zimowe wieczory miło jest usiąść pod ciepłym kocykiem z filiżanką aromatycznej herbaty i przytulić się do mięciutkiej podusi – przytulanki. Zapraszamy zatem  do udziału w rodzinnym  konkursie plastycznym  „MOJA PRZYTULANKA- PODUSIA”.

Regulamin konkursu:

1.Organizator konkursu
Organizatorem konkursu jest Samorząd Uczniowski SP Nr1 w Brzesku oraz wychowawczynie klas 1

2.Cele konkursu:

• promowanie wspólnie spędzanego czasu wolnego,
  • rozwijanie ekspresji twórczej dzieci i młodzieży,
  • pobudzanie aktywności i kreatywności  uczniów

3.Przedmiot konkursu
Przedmiotem konkursu jest wykonanie podusi – przytulanki. Poduszki powinny mieć:

• format  40 cm x  40 cm
  • materiały i kolorystyka dowolna

4.Uczestnicy konkursu

Konkurs skierowany jest  do uczniów klas 0-8 i ich rodzin

5. Ocenie podlega:

• estetyka wykonania prac, pomysłowość i oryginalność, oraz samodzielno-rodzinne wykonanie podusi

6.Zasady udziału w konkursie

• Prace będą oceniane w kategoriach wiekowych  0 – 3 i  4 – 6 oraz klasa 8
  • Pierwsze 3 miejsca, oraz wyróżnienia będą nagrodzone. Wszystkie prace będą wyeksponowane i podziwiane na wystawie szkolnej w zależności od czasu powrotu dzieci do szkoły.
  • Uczestnik konkursu powinien dostarczyć pracę do wychowawcy w terminie do 29.01.2021r.
  • Jeśli nie wrócimy do szkoły do wychowawców należy przesłać zdjęcia  wykonanych podusi  również do 29.01.2021r.
  • Każda praca powinna być z opisana według wzoru: Imię i nazwisko autor, klasa

7.Ocena prac konkursowych
Do oceny złożonych prac zostanie powołane jury składające się z nauczycieli oraz   przedstawicieli SU

II.UCZNIOWIE KLAS:  6A i 8A!

Zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym na plakat „Dzieci w Jemenie” przedstawiający sytuację dzieci w ogarniętym wojną Jemenie.

Jemen – największy kryzys humanitarny w XXI wieku!

Wojna, masowe wysiedlenia, głód i choroby. W Jemenie ludzie już od 5 lat codziennie walczą o przetrwanie. Najtragiczniejszymi ofiarami konfliktu są najmłodsi mieszkańcy tego kraju. Potrzeby jemeńskich dzieci nigdy nie były bardziej palące. W Jemenie nie funkcjonują szpitale, punkty medyczne i szkoły (w tej chwili do szkoły nie chodzi 2 miliony dzieci). Dzieci są narażone na głód i brak wody, na choroby takie jak odra, malaria czy cholera. Sytuację pogorszyła pandemia Covid-19, która pogłębiła chaos i trwający w kraju kryzys.

Nie tak powinno wyglądać dzieciństwo. W XXI wieku nie ma wytłumaczenia dla takiej sytuacji. Te dzieci potrzebują kogoś, kto zapewni im jedzenie, opiekę medyczną i poczucie bezpieczeństwa. Potrzebują  pomocy!.

Zachęcamy do udziału w konkursie a tym samym zwrócenie uwagi na sytuację jemeńskich dzieci.

Regulamin konkursu znajduje się na dysku gogle w zakładce historia, więcej informacji na temat walczącego Jemenu można uzyskać wchodząc na stronę UNICEF.