Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2021

W dniu dzisiejszym najmłodszych uczniów naszej szkoły (zerówkę i klasy pierwsze) odwiedzili goście specjalni w osobach  Pani Pedagog i Pana Dyrektora oraz Mamy 🙂 Czytali oni dzieciom „Plastusiowy Pamiętnik”. Na zakończenie uczniowie wykonywali piękne prace plastyczne do przeczytanego tekstu. A wszystko z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania 🙂

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Święto ustanowione z z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku ma na celu stymulować rozwój dzieci – adresatów Dnia Głośnego Czytania. Jego celem jest: wzbogacać słownictwo, pobudzać wyobraźnię oraz bawić. Uczniowi klasy 0 oraz  klas 1  wysłuchali fragmentów bajek i opowiadań dla dzieci. Przygotowano również gazetki z informacjami o  korzyściach  i wpływie głośnego czytania na rozwój dzieci.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
(Wisława Szymborska)