Muzeum Polin zaprasza

1 czerwca (wtorek), od g. 8.00

Zachęcamy dzieci w wieku 4-10 lat wraz z opiekunami do wspólnej zabawy! Po raz kolejny połączymy świat wirtualny z działaniami w świecie zupełnie realnym.

Razem przeniesiemy się do niezwykłego, barwnego świata żydowskich Bajek z Czerniowców. Te opowieści spisane zostały ponad 100 lat temu i miały przybliżyć dzieciom tajemnice żydowskich obyczajów. Dziś ponownie po nie sięgniemy, by przerobić je na nowoczesną formę gry online opartą na narracji.

Aby zagrać wystarczy 1 czerwca wejść na stronę www.polin.pl/dziendziecka. Znajdziecie tam bogato ilustrowaną wirtualną grę i krótkie słuchowiska muzyczne. Fragmenty tradycyjnych bajek będą inspiracją do zadań, quizów i zabawy.

Zabawa potrwa ok. 1,5 – 2 godz.

Na zakończenie zachęcamy do zobaczenia koncertu, gdzie te same Bajki z Czerniowców, które we fragmentach poznacie w grze online, zostaną wykonane przez muzyków, a towarzyszyć im będą piękne, animowane aranżacje.

Koncert będzie można zobaczyć na Facebooku i You Tubie Muzeum POLIN.