ŚWIĘTO SZKOŁY 2021

Być jak Królowa Jadwiga, która z gorącym sercem
i chłodnym umysłem niezłomnie dążyła do celu.
Z wiarą w dobro człowieka i potrzebą bezinteresownej pomocy rozwijała w sobie: miłość, prawdę i piękno…”

Jak co roku 8 czerwca nasze myśli zwracają się do postaci patrona szkoły – do świętej królowej Jadwigi i z podziwem ogarniamy dzieło jej krótkiego, ale jakże pięknego życia.
Ze względu na okoliczności i tym razem inaczej celebrujemy ten ważny dla społeczności szkolnej dzień.
Wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach poświęconych historii życia i działalności naszej patronki po to, aby jeszcze lepiej ją poznać i naśladować. Spędziliśmy dzień z Królową Jadwigą.

Królowa Jadwiga słynęła z wielkiej dobroci, szczodrości i mądrości, dbała o dobro ludzi, łagodziła zatargi, rozstrzygała spory, miłowała pokój. Autorytet i posłuch dawały jej nie królewskie insygnia, ale siła ducha, głębia umysłu i wrażliwość serca.
Pięknym i godnym naśladowania jest życie tej kobiety. Zechciejmy i my dziś czerpać z tego przykładu. Bądźmy, jak Królowa Jadwiga…