Bezpieczeństwo – ważna sprawa!

To hasło było motywem przewodnim  happeningu przygotowanego przez uczniów klasy 2b . Pod czujnym okiem opiekunów dzieci ćwiczyły umiejętność poruszania się w kolumnie, bezpiecznego i zgodnego z przepisami przechodzenia przez jezdnię oraz miały możliwość wykazania się znajomością znaków drogowych.

Uczniowie mieli ze sobą plakaty i hasła skierowane do kierowców. Prosili, aby kierowcy byli zawsze trzeźwi np. Trzeźwy kierowca-to bezpieczny kierowca, aby zwolnili np.  „Jedź wolniej! Nie spiesz się!” oraz  pamiętali o najmłodszych użytkownikach dróg np.  Kierowco! Pamiętaj o nas!”. Przypominali  również o konieczności noszenia odblasków: „W  naszej szkole  uczeń  wie, że odblaski nosi się”,My odblaski posiadamy, do noszenia zachęcamy!”

Dzisiejsze wyjście uczniów klasy 2b miało w  założeniu propagować bezpieczeństwo na drodze i mamy nadzieję, że nasze cele zostały zrealizowane.