Nowy projekt edukacyjny

Przystąpiliśmy do projektu UNICEF
„Wszystkie Kolory Świata”

„Wszystkie Kolory Świata” to projekt edukacyjny, którego celem jest zapoznanie dzieci z sytuacją ich rówieśników żyjących w różnych regionach świata.

W ramach akcji „Wszystkie Kolory Świata” uczniowie będą przygotowywali charytatywne, szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich będzie miała swoją tożsamość. Dzieci wybiorą kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, określą jej kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieszczą w „akcie urodzenia”.

Poniżej krótki filmik zachęcający do szycia laleczek:

Proponujemy, by podczas ferii zimowych wykonać laleczkę w oparciu o wykrój udostępniony przez UNICEF .

Uszycie takiej laleczki jest niezwykle proste – wystarczy odrysować wzór na materiale, a po wycięciu wypchać miękkim wypełnieniem i obszyć. Później można już przystępować do upiększania! Na tym etapie uczniowie można dać upust swojej wyobraźni i kreatywności, wcielając się w rolę artystów oraz kreatorów mody.

Wybierz kraj pochodzenia swojej laleczki i do dzieła!

Zgłoś się po wykrój do nauczyciela historii – sala nr 3

Termin wykonania laleczki: 11 luty 2022r. (piątek)

Dlaczego szyjemy laleczki we „wszystkich kolorach świata”?

Wspieramy akcję szczepień i ratowania życia dzieci w krajach całego świata takich jak: Sierra Leone, Czad, Sudan Południowy czy Angola. Miejmy nadzieję, że nasze zaangażowanie przyniesie pomoc kolejnym dzieciom.

Każdego roku podstawowe szczepienia ratują życie od 2 do 3 milionom dzieci na świecie. Wystarczy zaszczepić dziecko, aby było ono chronione przed tragicznymi skutkami takich chorób jak: gruźlica, odra, tężec, błonica, krztusiec czy polio. Szczepienie to najbardziej skuteczny i najtańszy sposób walki z wieloma chorobami. To także najprostsza metoda ratowania życia dzieci.

Laleczki zostaną zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanego w szkole wydarzenia.

Każdy, kto wyrazi chęć może zaopiekować się wybraną laleczką przekazując przy okazji darowiznę na rzecz ratowania życia dzieci. Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego.

Poprzez projekt „Wszystkie Kolory Świata” chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka. Akcję „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.