Nasz gość

04.04.2022r odbyło się spotkanie uczniów grup przygotowawczych z Ukrainy z panem asp. szt. Stanisławem Gawlikiem z Komendy Powiatowej Policji  w Brzesku.

Tematem spotkania  było bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły. Pan policjant rozmawiał z uczniami  o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę,  o  konieczności zachowania ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z samochodu i autobusu, o zapinaniu pasów  podczas podróży samochodem. Mówił również  o telefonach alarmowych oraz  o  potrzebie zachowania ostrożności w kontaktach z nieznajomymi.

Nasz gość podkreślił  ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien  zawsze i wszędzie nosić. Dziękujemy  za pouczające spotkanie.

Konkursy dotyczące ekologii

Światowy Dzień Ziemi

Dnia 22 kwietnia będziemy obchodzić Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji zapraszamy wszystkich chętnych i kreatywnych uczniów do ekologicznych konkursów😊

• Test wiedzy ekologicznej dla klas 4-7

Uczestnicy konkursu będą samodzielnie pisać test wiedzy z zakresu: ekologii, problemów ochrony środowiska, zjawisk globalnych (efekt cieplarniany, dziura ozonowa, kwaśne deszcze, zanieczyszczenia wody), klimatu Ziemi (budowa atmosfery, rodzaje i skutki zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego), sposobów ochrony klimatu Ziemi (racjonalne gospodarowanie odpadami, segregacja śmieci, odnawialne źródła energii, oszczędzanie energii), form ochrony przyrody w Polsce (ochrona gatunkowa roślin i zwierząt, parki narodowe).

Konkurs odbędzie się dnia 20.04.

Szczegóły konkursu – regulamin i zapisy prowadzi organizator p. Barbara Ćwioro

• Konkurs plastyczny „Recyklingowa Fabryka Zabawek” dla klas 1-3 oraz 4-7

Konkurs  polega na wykonaniu modelu EKO – zabawki, której dajemy nową funkcjonalność, tzw. drugie życie. Zabawka powinna być wykonana  z odpadów np. butelki plastikowe, opakowania, puszki, kartony

Podpisane prace każdego uczestnika (imię, nazwisko, klasa) powinny być przekazane do dnia 20.04 do organizatora p. Barbary Ćwioro

Oceny prac oraz wyłonienia laureatów dokona jury powołane przez organizatora. Jury będzie zwracało uwagę na estetykę wykonania, zgodność wykonania z złożeniami konkursu, różnorodność wykorzystanych materiałów,  wkład pracy oraz samodzielność wykonania. Autorzy najlepszych (w każdej kategorii wiekowej) prac otrzymają dyplomy, nagrody oraz oceny celujące cząstkowe z przyrody lub geografii 😊

Laureatów wszystkich konkursów poznamy 22 kwietnia  podczas obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole. Zapraszamy wszystkich do udziału!