Świąteczna akademia

Tuż przed przerwą świąteczną, w naszej szkole, odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Na tę okazję uczniowie klasy  II a pod opieką pani wychowawczyni i pani katechetki przygotowali program artystyczny  o zwyczajach i obrzędach świątecznych. Opowiedzieli o zwyczaju malowania pisanek, świątecznym śniadaniu w Wielką Niedzielę oraz polewaniu się wodą w lany poniedziałek, wprowadzając nas tym samym w niezwykły, świąteczny czas.

Na zakończenie uroczystości Pan Dyrektor Piotr Podłęcki złożył  wszystkim uczniom , uczniom z Ukrainy oraz nauczycielom i pracownikom życzenia spokojnych i radosnych świąt.

Na apelu  wręczono  nagrody i dyplomy uczniom, którzy zdobyli miejsca i wyróżnienia w rozstrzygniętych wcześniej konkursach.

Wielkanoc 2022

Niech zmartwychwstały Chrystus
Napełni nas spokojem i wiarą.
Da siłę w pokonywaniu trudności
I pozwoli z ufnością spojrzeć w przyszłość.

Ciepłych, rodzinnych, pełnych miłości
I nadziei na lepsze jutro
Świąt Wielkiej Nocy
Życzy